امام موسي كاظم (ع): از شوخي (بي مورد) بپرهيز ، زيرا كه شوخي نور ايمان تو را ميبرد.
اخبار
در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛ چرا مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان در سطح یک قرار گرفتند؟
در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛ چرا مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان در سطح یک قرار گرفتند؟

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) از کسب سطح یک مراکز رشد این واحد دانشگاهی در میان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور خبر داد.

مجید طغیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در اصفهان درباره برتری مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) بین مراکز رشد واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و قرارگیری در سطح یک کشوری اظهار کرد: در سطح‌بندی انجام‌شده توسط اداره کل کارآفرینی و مراکز رشد فناوری سازمان مرکزی دانشگاه که بر اساس شاخص‌های عملکردی بود، هر دو مرکز رشد فناوری این واحد دانشگاهی موفق به کسب سطح یک بین مراکز رشد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی شدند.

وی افزود: سطح‌بندی مراکز رشد فناوری برای نخستین بار در سال 1399 توسط اداره کل کارآفرینی و مراکز رشد فناوری سازمان مرکزی انجام و بر اساس شاخص‌های مختلف در سه بخش ارزیابی صورت گرفت که بخش نخست به زیرساخت‌ها اعم از فضای اداری مراکز رشد، تعداد دوره‌های آموزشی، برگزاری شوراهای مراکز رشد و ثبات مدیریت مراکز رشد می‌پردازد و بخش دوم درباره کمیت و کیفیت هسته‌ها، شرکت‌های فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر، محصولات تولید شده و اعضای هیئت علمی و دانشجویان فعال در مراکز رشد فناوری بوده و بخش سوم مربوط به میزان هزینه‌ها و درامدهای مراکز رشد است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) اضافه کرد: ازجمله دلایل موفقیت مراکز رشد این واحد دانشگاهی می‌توان از استقرار بیش از 120 هسته و واحد فناور، تولید بیش از 170 محصول فناور و دانش‌بنیان و فعالیت بیش از 140 نفر دانشجو و عضو هیئت علمی در مراکز رشد فناوری این واحد دانشگاهی نام برد.

طغیانی بیان کرد: منطقه دو مراکز رشد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی که ریاست این منطقه هم با دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) بوده با کسب سه عنوان سطح یک، پرافتخارترین منطقه در میان مراکز رشد فناوری در سطح یک است. نخستین مرکز رشد فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1384 در این واحد دانشگاهی راه‌اندازی شده و پس از آن در سال 1388 مرکز رشد گیاهان دارویی آغاز به فعالیت کرد.

این مسئول یادآور شد: اکنون مراکز رشد فناوری این واحد دانشگاهی علاوه بر مجوز سازمان مرکزی با مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشغول به فعالیت هستند که در سال‌های فعالیت موفق به کسب افتخارات متعدد ملی نیز شده‌اند.

وی عنوان کرد: مرکز رشد فناوری (Technology Incubator) مرکزی است با مدیریت متخصصان حرفه‌ای که با ارائه خدمات حمایتی پیوسته و قابل دسترسی ازجمله اختصاص فضای اداری، فنی، کارگاهی و آزمایشگاهی و پرداخت کمک‌هزینه‌های ساخت نمونه‌های تجاری و ارائه مشاوره‌های لازم، ایجاد و توسعه حرفه‌های جدید توسط کارآفرینان در قالب مؤسسات نوبنیاد و اقتصادی را ممکن می‌کنند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) مطرح کرد: این سطح‌بندی باعث ایجاد انگیزه در میان رؤسا، معاونان و مدیران مراکز رشد دانشگاه‌ها خواهد شد تا بتوانند با افزایش حمایت‌ها و توسعه زیرساخت‌ها جایگاه مطلوبی بین مراکز رشد فناوری کشور داشته باشند.سطح‌بندی مراکز رشد فناوری بر اساس سه سطح بوده و مراکز رشدی که بیش از 600 امتیاز کسب کرده‌اند، سطح یک و بیش از 300 امتیاز سطح دو و کمتر از 300 امتیاز سطح سه را به‌دست خواهند آورد.

۱۴۰۰/۱۱/۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز 14
تعداد بازدیدکنندگان دیروز
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 82246
تعداد کاربران بر خط 2005
تعداد کاربران لاگین بر خط 0
Powered by DorsaPortal