امام موسي كاظم (ع): از شوخي (بي مورد) بپرهيز ، زيرا كه شوخي نور ايمان تو را ميبرد.
اخبار
دكتر ولايتي در مراسم معارفه رئيس واحد اصفهان دانشگاه آزاد : اصفهان بايد حرف اول علوم انساني را بزند
دكتر ولايتي در مراسم معارفه رئيس واحد اصفهان دانشگاه آزاد : اصفهان بايد حرف اول علوم انساني را بزند

رشته‌هايي كه كار توليد مي‌كند و منجر به كارآفريني مي‌شود بايد جايگزين شوند، البته همه علوم مانند علوم انساني كه بسيار هم مهم هستند به ثروت ختم نمي‌شوند، حوزه‌هاي علميه در علوم انساني موفق‌تر از دانشگاه‌ها بوده‌اند. . .

روابط عمومي و اطلاع رساني: علي‌اكبر ولايتي پيش از ظهر امروز در مراسم تكريم رئيس پيشين و معارفه رئيس جديد دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان اظهار كرد: افتخار مي‌كنم كه در اصفهان مهد علم و فرهنگ و شهادت هستم، حضرت علي(ع) فرمودند اگر مقام‌ها ماندني بود به ما نمي‌رسيد و اگر كسي مي‌خواهد سود واقعي ببرد بايد براي خدا و مردم خدمت كند.

وي با بيان اين كه ايران در جهان سرآمد فرهنگي است؛ بيان كرد: هيچ كشوري جز ايران سابقه فرهنگي بدون گسست بيش از هزارساله در جهان را ندارد و اصفهان نيز در ايران سرآمد همه شهرهاي ايران است، يك پديده تاريخي به نام مسجد جامع ايران كه پيش از اين محل عبادت زرتشتيان بود و از دوره ايلخانان به مسجد تبديل شد و هر دوره چيزي به آن اضافه شد.

رئيس هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي كشور ادامه داد: حساب شدگي‌هاي معنوي و فلسفي و عرفاني ميدان نقش‌جهان بي‌نظير است، نيمي از اين ميدان دنيا و نيمي ديگر از آن آخرت است، در وسط بازار، مدرسه گذاشته‌اند تا تجار علم مكاسب را كسب كنند و رزق حلال به دست آورند.

وي ادامه داد: بسياري از جهانيان شيفته اصفهان و نوع معماري و شهرسازي آن هستند و به همين دليل اصفهان مركز فرهنگ ايراني و اسلامي است، ابوالفرج اصفهاني و ديگر بزرگان اصفهاني، افتخاري براي همه مردم هستند، سه سبك ادبي ساخته و پرداخته اصفهان است.

مشاور رهبر انقلاب در امور بين‌الملل تصريح كرد: انتظار داريم اصفهان در عرصه علوم تجربي، علوم انساني و ديگر علوم پيشتاز كشور شود، شناخت جامعه ما مهم است؛ جامعه‌شناس ما يك چيزي مي‌گويد و مردم كار ديگري مي‌كنند، منابع جامعه‌شناسي ما بايد عوض شود.

وي با بيان سابقه درخشان اصفهان در فلسفه و عرفان اسلامي، عنوان كرد: در مكاتب فلسفي، بزرگاني مانند ملاصدرا داريم، قوي‌ترين و اهل‌بيتي‌ترين مكاتب فلسفي را اصفهاني‌ها دارند، بايد نوآوري داشته باشيم و مطالب گذشته را تكرار نكنيم، اقتصاد دانش‌بنيان و تبديل دانش به نتيجه عملي و كاربردي بايد از وظيفه‌هاي ما باشد.

ولايتي با بيان اينكه اگر رشته‌اي داوطلب ندارد به اين معني است كه بازار كار ندارد، خاطرنشان كرد: رشته‌هايي كه كار توليد مي‌كند و منجر به كارآفريني مي‌شود بايد جايگزين شوند، البته همه علوم مانند علوم انساني كه بسيار هم مهم هستند به ثروت ختم نمي‌شوند، حوزه‌هاي علميه در علوم انساني موفق‌تر از دانشگاه‌ها بوده‌اند.

وي استاد جلال همايي را از اساتيد بزرگ اصفهاني ادبيات در كشور دانست و بيان كرد: وي در سنين بالا در همين تخته فولاد، مزار صائب تبريزي را پيدا كرد كه در رأس مكتب اصفهان بوده است؛ توقعات از اصفهان زياد است و شهيد حججي تازه‌ترين افتخار اصفهاني‌هاست و مبدأ تحولات و پيروزي‌هاي گسترده جبهه مقاومت شده است.

رئيس هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي در پايان بيان كرد: آمريكايي‌ها ناراحت هستند كه ديگر نه نفوذ و نه آبرويي در منطقه دارند، اصفهاني‌ها بايد يك‌بار ديگر وجود با بركت خود را متجلي كنند و دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان حرف اول را در كشور بزند.

گفتني است ظهر امروز احمد آذين به عنوان رئيس جديد دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان معارفه شد و از خدمات سيد محمد اميري نيز تقدير به عمل آمد.

۱۳۹۷/۳/۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز 5 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 13 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 19848 تعداد کاربران بر خط 122 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
Powered by DorsaPortal