امام موسي كاظم (ع): از شوخي (بي مورد) بپرهيز ، زيرا كه شوخي نور ايمان تو را ميبرد.
اخبار
دكتر احمد آذين: ترويج ارزش‌هاي تعالي‌بخش عاشورا در دانشگاه
دكتر احمد آذين: ترويج ارزش‌هاي تعالي‌بخش عاشورا در دانشگاه

حسين عشق است و دل مأواي عشق؛ عشق به امام حسين(ع)، عشق به همه خوبي‌هاست. به فرموده امام راحل(ره) اگر اسلام زنده است، به خاطر محرم و صفر است.

امام مهرباني‌ها امام حسين(ع) قلب تپنده اسلام، با فرهنگ عاشورايي‌اش و با نقاشي زيباي وصلش به رب متعال، جرياني را به راه انداخته است كه تا ابد پوياست و حركت خواهد كرد؛ جرياني كه در مسيرش شهيد جوان محسن حججي را با خود همراه مي‌كند و تابلوي قشنگ سردار بي سر، هر بنده‌اي را با هر طيف و جريان با هر سن و جنس و هر گرايشي مجذوب ساخته است.

نسل جوان و بابصيرت دانشگاهي مي‌تواند با الگو قراردادن اباعبدالله الحسين(ع) و شاگردان مكتبش همچون شهيد حججي‌ها، عاشق خدا باشد تا خدا عزيزش كند. مي‌توان عاشق خدا بود و سازندگي داشت، مي‌توان عاشق خدا بود و هنرمند شد، مي‌توان عاشق خدا بود و نخبه شد، مي‌توان عاشق خدا بود و پيشرفت كرد، مي‌توان عاشق خدا بود و ... و اينها همه جلوه‌ آن عاشق شدن و مصاديق عزيز شدن است.

فلسفه وجودي دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان يكي از بزرگترين نتايج انقلاب اسلامي، دانشجو است؛ دانشگاه بايد بتواند و بخواهد تا ارزش‌هاي تعالي‌بخش عاشورايي را در دانشگاه و براي دانشجو نهادينه و ترويج كند؛ از اين رو است كه رهبر فرزانه انقلاب فرموده‌اند: «روح ناآلوده جوان، هنگامي كه با ذهن و فكر روشن ناشي از تحصيل و با ديد بصير و آگاه همراه شود، تركيب خيلي ممتاز و فاخري به وجود مي‌آورد، آن تركيب، همان دانشجو است» و عاشورا با همه درون مايه‌هايش صيقل‌كننده و دوام‌بخش اين تركيب فاخر است.

*سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان

 
۱۳۹۷/۵/۲۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز 10 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 13 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 21106 تعداد کاربران بر خط 69 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
Powered by DorsaPortal