امام موسي كاظم (ع): از شوخي (بي مورد) بپرهيز ، زيرا كه شوخي نور ايمان تو را ميبرد.
اخبار
دكتر پيرستاني: رشته علوم دامي بيشترين زمينه كارآفريني و اشتغال را دارد
دكتر پيرستاني:  رشته علوم دامي بيشترين زمينه كارآفريني و اشتغال را دارد

امروزه صنايع و مشاغل مرتبط با رشته علوم دامي از سودآورترين فعاليت‌هاي اقتصادي محسوب مي‌شود و اين رشته همواره بيشترين زمينه‌هاي كارآفريني و اشتغال را دارد.

روابط عمومي و اطلاع رساني،اكبر پيرستاني رئيس دانشكده كشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) گفت: علوم دامي در برخي كشورها مانند ايالات‌متحده آمريكا در كنار ساير فعاليت‌هاي مرتبط با كشاورزي، جزو بالاترين و سودآورترين رشته‌هاي كاري است، به‌گونه‌اي كه در مقاطعي، بعد از صنعت نفت بيشترين اشتغال و كارآفريني را داشته است.

رئيس مركز تحقيقات ترانسژنز دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) با ابراز تأسف از آنچه در ديد عموم نسبت به اين رشته وجود دارد، اظهار كرد: رشد دامپروري نيازمند مدرن شدن و تحول علمي در دامپروري سنتي است و اين رشته از لحاظ بازار كار نيز با پيشرفت علوم و توجه به سياست‌هاي كلي اصل 44 قانون اساسي زمينه گسترش و اشتغال‌زايي زيادي دارد

پيرستاني افزود: رشته علوم دامي مجموعه علوم و فنوني است كه درزمينهٔ تغذيه و بهداشت، ژنتيك و اصلاح، فيزيولوژي و مديريت و پرورش حيوانات اهلي و طيور مورداستفاده قرار مي‌گيرد و اين رشته تحصيلي در 4 مقطع تحصيلي جداگانه به تربيت دانشجو مي‌پردازد. وي توضيح داد: دامنه رشته علوم دامي بسيار گسترده است، در مقطع كارشناسي؛ رشته‌هاي مهندسي علوم دامي، مهندسي توليدات دامي، مهندسي پرورش گاو و گاوميش، مهندسي پرورش طيور و در مقطع كارشناسي ارشد؛ رشته‌هاي تغذيه دام، ژنتيك و اصلاح دام، فيزيولوژي دام، مديريت واحدهاي دامپروري، پرورش طيور و در مقطع دكتراي تخصصي؛ دكتراي تغذيه دام، دكتراي ژنتيك و اصلاح دام، دكتراي فيزيولوژي دام، دكتراي پرورش طيور، از زيرشاخه‌هاي اصلي اين رشته محسوب مي‌شوند.

 رئيس دانشكده كشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) با اشاره به اهميت و جايگاه صنايع مرتبط با علوم دامي عنوان كرد: تأمين پروتئين موردنياز كشور همواره از عمده مشكلات اقتصادي و درعين‌حال از فعاليت‌هاي پرهزينه بوده است و توليدات دامي، بهترين منبع تأمين پروتئين موردنياز جوامع بشري است

دانشيار گروه علوم دامي دانشكده كشاورزي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) افزود: گروه علوم دامي دانشكده كشاورزي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) فعاليت خود را در سال 1366 هم‌زمان با تأسيس دانشكده كشاورزي با پذيرش 43 دانشجو در مقطع كارشناسي آغاز نمود. در سال 1372 مجوز پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد اخذ و از سال 1390 در 3 گرايش تغذيه دام، فيزيولوژي و اصلاح نژاد دام و طيور به تربيت دانشجو در اين مقطع مي‌پردازد و پذيرش دانشجو در مقطع دكتري تخصصي علوم دامي (PhD) از سال 1393 در گرايش تغذيه دام آغاز گرديده است.

وي خاطر نشان كرد: گروه علوم دامي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) طي اين سال‌ها موفقيت‌هاي چشمگيري را در عرصه فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي از آن خودكرده است. فارغ‌التحصيلي هزاران نفر در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد از اين گروه تخصصي و ورود دانش‌آموختگان به عرصه فعاليت‌هاي تجاري ازجمله اين فعاليت‌ها است.
رئيس دانشكده كشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) افزود: كسب رتبه اول در سال 88 و كسب رتبه دوم پژوهش در سال‌هاي 89، 90 و 91 دانشگاه، فعاليت واحدهاي صنعتي و آموزشي؛ گاوداري صنعتي، گوسفندداري، زنبورداري، مرغداري گوشتي، سالن جوجه‌كشي، آزمايشگاه تعيين ارزش مواد خوراكي دام، آزمايشگاه تشريح و فيزيولوژي دام و آزمايشگاه پژوهشي علوم دامي و انجام فعاليت‌هاي علمي پژوهشي متنوع؛ چاپ بيش از 400 مقاله در مجلات معتبر ISI و ISC، تأليف و ترجمه ده‌ها عنوان كتاب، ارائه و چاپ بيش از 200 مقاله در اجلاس‌هاي بين‌المللي، ارائه و چاپ بيش از 400 مقاله در اجلاس‌هاي داخلي و اجراي ده‌ها طرح تحقيقاتي از ديگر اقدامات گروه علوم دام اين دانشكده است.

 پيرستاني با تأكيد بر اينكه داوطلبين اين رشته به‌صورت آگاهانه و باانگيزه وارد اين رشته شوند اظهار كرد: فارغ‌التحصيلان علوم دامي مي‌توانند درزمينهٔ هاي مختلف فعاليت نمايند؛ اشتغال در مراكز دانشگاهي، تحقيقاتي و يا آزمايشگاهي بخش دولتي و يا خصوصي، سرمايه‌گذاري با استفاده از تسهيلات بانكي ارزان‌قيمت براي ايجاد صنايع بزرگ گاوداري، مرغداري، خوراك دام، صنايع شير و گوشت به‌خوبي فراهم است. علاوه بر اين با توجه به بستر مناسب در بخش صنعت، امكان ايجاد مراكز مشاوره‌اي و خدماتي توسط متخصصين اين رشته وجود دارد.

۱۳۹۹/۳/۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز 7 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 32 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 35969 تعداد کاربران بر خط 164 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
Powered by DorsaPortal