امام موسي كاظم (ع): از شوخي (بي مورد) بپرهيز ، زيرا كه شوخي نور ايمان تو را ميبرد.
اخبار
در گفت‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گو با ايسكانيوز مطرح شد؛ اضافه شدن 3 رشته ميان رشته‌‌اي در مقطع كارشناسي واحد خوراسگان/ ايجاد مراكز مشاوره تحصيلي در دانشگاه
در گفت‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گو با ايسكانيوز مطرح شد؛ اضافه شدن 3 رشته ميان رشته‌‌اي در مقطع كارشناسي واحد خوراسگان/ ايجاد مراكز مشاوره تحصيلي در دانشگاه

سرپرست موقت دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان، از اضافه شدن رشته‌‌‌هايي نظير مديريت امور بانكي، مديريت فرهنگي و هنري، مهندسي پزشكي به واحد  خوراسگان اصفهان خبر داد و گفت: اضافه شدن اين رشته‌ها، نشان‌‌‌دهنده خواست و نياز بازار كار به رشته‌‌هاي ميان رشته‌‌اي است

دكترحميدرضا جوانمرد سرپرست موقت دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان در گفت‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ايسكانيوز، دربارهٔ مزيت‌هاي تحصيل در واحدهاي دانشگاهي اين استان گفت: دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان به عنوان يكي از برجسته‌ترين قطب‌هاي علمي و آموزشي كشور با دارا بودن 28 واحد و مركز دانشگاهي و با بهره‌مندي از آخرين استاندارهاي آموزشي همراه با الگوگرفتن از مدل دانشگاه‌هاي نسل سوم و كارآفرين دنيا همچنين تلاش بي‌وقفه 1500 عضو هيئت علمي در كليه مقاطع تحصيلي به پرورش 320 هزار فارغ‌التحصيل و آموزش بيش از 75 هزار دانشجوي مشتاق به تحصيل و كارآفريني همت گمارده‌است.

وي دربارهٔ وضعيت اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاه آزاد استان اصفهان افزود: در حال حاضر، بسياري از فارغ‌التحصيلان دانشگاه آزاد استان اصفهان در صنايع، سازمان‌ها و نهادهاي دولتي و غيردولتي حضور دارند. به دليل توانمندي، كارآمدي و بهره‌مندي از امكانات مناسب آزمايشي و پژوهشي، سهم قابل توجهي در بسياري از استخدام‌ها به دانش آموختگان دانشگاه آزاد اصفهان تعلق گرفته‌است. در واحدهاي دانشگاهي ما علاوه بر آموزش‌هاي نظري، دانشجويان، به‌طور حضوري در بسياري از صنايع فعال از جمله فولاد و ذوب آهن فعاليت دارند كه بعد از اتمام تحصيلات، بسياري از آنها در اين صنايع مشغول به كار مي‌شوند.

جوانمرد در ادامه اظهار داشت: در هر رشته صرفاً تمركز ما بر آموزش نخواهد بود بلكه بر پرورش استعدادها و كارآفريني تأكيد خواهيم داشت. به عنوان مثال دانشجويان صنايع غذايي با حضور در شركت‌هاي توليد محصولات غذايي از نزديك با كار در اين فضا آشنا شده و پس از پايان تحصيل با محيط كار غريبه نخواهند بود و بسياري از آنها جذب اين صنايع خواهند شد.

سرپرست موقت دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان يادآور شد: امسال، 17 رشته در مقطع كارشناسي پيوسته با آزمون و 22 رشته بدون آزمون (كارشناسي پيوسته و ناپيوسته) در دانشگاه آزاد اصفهان ارائه مي‌شود. يك رشته دكتري حرفه‌اي دندان‌پزشكي هم داريم و پرطرفدارترين رشته‌هاي ما شامل دندان‌پزشكي، پرستاري، مامايي، اتاق عمل، حقوق، معماري، عمران، روان‌شناسي، صنايع غذايي، زبان فرانسه، برق و كامپيوتر مي‌شود كه در واحدهاي مختلف سطح استان، بيشترين تعداد دانشجو مختص به اين رشته‌هاست.

وي دربارهٔ وام‌هاي دانشجويي در دانشگاه آزاد گفت: با تمهيدات سازمان مركزي هميشه افزايش شهريه‌ها، حداقلي بوده و شرايط دانشجويان در نظر گرفته شده، از طرف ديگر دانشجويان از امكان تقسيط شهريه، استفاده از وام‌هاي وزارت علوم همچنين استفاده از وام‌هاي شهريه بانك رسالت و بانك قرض‌الحسنه مهر برخوردار خواهند بود. تاكنون هيچ دانشجويي به خاطر مسائل مالي از تحصيل در دانشگاه آزاد اسلامي محروم نشده و نگاه دانشگاه آزاد اسلامي نه تنها نگاهي مادي نبوده بلكه شرايط مالي دانشجو را همواره مدنظر قرار داده‌است.

دبير هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان خاطر نشان كرد: همواره نگاه ما در انتخاب رشته بايد نگاه به آينده باشد، از اين رو اضافه شدن رشته‌هايي نظير مديريت امور بانكي، مديريت فرهنگي و هنري، مهندسي پزشكي در واحد خوراسگان اصفهان به عنوان دانشگاه مركز استان، نشان‌دهنده خواست و نياز بازار كار به رشته‌هاي ميان رشته‌اي است. به دليل شرايط اشتغال مناسب در اين رشته‌ها، به داوطلبان در مركز هدايت تحصيلي واحدهاي دانشگاهي توصيه مي‌شود نگاه ويژه‌اي به اين رشته‌ها داشته باشند چون مي‌توانند با حضور در اين رشته‌ها هم نياز جامعه را مرتفع سازند و هم به اشتغال پايدار دست يابند.

جوانمرد دربارهٔ رشته‌هاي كم‌متقاضي در دانشگاه آزاد استان اصفهان يادآور شد: رشته‌هاي كم متقاضي عموماً رشته‌هايي هستند كه از نگاه داوطلب مخفي مانده و علت اين امر بيشتر به مشاوره نادرست برحسب زمان حال تا آينده، نگرش غلط به بازار كار، تبليغات نادرست فضاي كار و عدم معرفي صحيح و درست رشته مرتبط است. ايجاد مركز مشاوره تحصيلي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان در اين راستا، راه‌گشا بوده و رشته‌هايي كه شناخته شده نبودند يا افرادي كه به دنبال تحقيق از آن نبودند به درستي معرفي شدند.

وي تصريح كرد: با ايجاد مراكز مشاوره تحصيلي در واحدهاي دانشگاه آزاد استان اصفهان، داوطلبان با شناخت رشته‌هاي كم متقاضي خواستار حضور در اين رشته‌ها شدند. در حال حاضر، رشته‌هايي نظير زبان فرانسه، گياه‌پزشكي، علوم دامي، مهندسي توليد و ژنتيك گياهي، شيمي، علوم تربيتي و بسياري ديگر از رشته‌ها با تحولي شگرف در جذب دانشجو مواجه شدند.

دبير هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان در پايان دربارهٔ امكانات پژوهشي در واحدهاي دانشگاهي اين استان متذكر شد: امكانات و تجهيزات آزمايشگاهي از يك طرف، حمايت از خلق ايده، توجه به تحقيق و پژوهش از طرف ديگر و ايجاد فضاي مناسب در اين امور همراه با امكان دسترسي به آخرين منابع علمي روز از جمله امكاناتي است كه براي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در واحدهاي استان فراهم شده، به طوري كه در برنامه‌هايي نظير برگزاري كارگاه‌هاي مختلف پژوهشي و آزمايشي و همچنين استارت آپ ويكندها سعي كرديم ظرفيت علمي دانشجويان را بارور ساخته تا در محيطي لذت‌بخش و آسوده از موفقيت به تحقيق و پژوهش بپردازند.

۱۳۹۹/۳/۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز 7 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 32 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 35969 تعداد کاربران بر خط 87 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
Powered by DorsaPortal