امام موسي كاظم (ع): از شوخي (بي مورد) بپرهيز ، زيرا كه شوخي نور ايمان تو را ميبرد.
اخبار
مدير گروه گياه‌پزشكي دانشگاه آزاد اصفهان: رشته گياه‌پزشكي پايه تضمين سلامت غذايي هر كشور است
مدير گروه گياه‌پزشكي دانشگاه آزاد اصفهان:  رشته گياه‌پزشكي پايه تضمين سلامت غذايي هر كشور است

مدير گروه گياه‌پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) گفت: تضمين سلامت غذايي و تأمين بهداشت توليدات گياهي، در گرو توسعه و توجه به رشته مهندسي گياه‌پزشكي است.

روابط عمومي و اطلاع رساني، ريحانه سليماني به موضوع سلامت غذايي اشاره و اظهار كرد: تضمين سلامت غذايي و تأمين بهداشت توليدات گياهي، در گرو توسعه و توجه به رشته مهندسي گياه‌پزشكي است.

وي افزود: يك گياه‌پزشك به شناخت و تشخيص علمي و دقيق عوامل زيان‌آور و مؤثر بر رشد و نمو گياهان مي‌پردازد و هدف اساسي گياه‌پزشك، كاهش ميزان خسارت كمي و كيفي عوامل خسارت‌زاي كشاورزي (آفات، بيماري‌هاي گياهي و علف‌هاي هرز) و تأمين بهداشت توليدات گياهي است، از اين رو اين رشته يك رشته مورد نياز براي بقا و پايداري و پيشرفت يك كشور محسوب مي‌شود.

مدير گروه گياه‌پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) ادامه داد: مبارزه با بيماري‌هاي‌ گياهي‌ مانند قارچ‌ها، ويروس‌ها و باكتري‌ها و دفع آفاتي كه‌ در مزرعه‌ها، انبارها و سيلوها، به‌ بخش‌هاي‌ مختلف‌ گياه‌ صدمه‌ مي‌زند، از تخصص‌هاي يك گياه‌پزشك است.

سليماني بيان كرد: به عبارت ديگر گياه‌پزشكي يا آسيب‌شناسي گياهي يكي از شاخه‌هاي علوم مرتبط با كشاورزي است و هدف آن شناخت بيماري‌ها و عوامل آسيب‌رساننده به گياهان و پيداكردن راه حل‌هايي براي دفع و رفع آنهاست و اين رشته خود نيز به بخش‌هايي از جمله حشره‌شناسي، مطالعه و شناخت علف‌هاي هرز و بيماري‌شناسي گياهي تقسيم مي‌شود.

استاد دانشكده كشاورزي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) عنوان كرد: مهندس‌ گياه‌‌پزشكي‌ كاري‌ دشوار، پيچيده‌ و پرمسئوليت‌ را برعهده‌ دارد و بايد از بيوشيمي‌، بيولوژي‌ و آمار، اطلاعات‌ وسيع‌ و گسترده‌اي‌ داشته‌ باشد و اين رشته نياز به‌ حافظه‌ قوي‌ دارد، چون‌ بايد اسامي‌ لاتين‌ حشرات‌ و قارچ‌ها و رده‌ آنها را به‌ خاطر بسپارد و بايد به‌ كشاورزي‌ و به‌ويژه حشره‌شناسي‌ علاقه‌مند باشد؛ زيرا بخش‌ عمده‌اي‌ از وقت او صرف بررسي و دفع آفات‌ گياهي‌ مي‌شود.

وي درباره بازار كار رشته گياه‌پزشكي گفت: بازار كار اين رشته بسيار متنوع و كاربردي است چون يك نياز پايدار به اين شغل در جامعه احساس مي‌شود و گياه‌پزشك مي‌تواند در سازمان‌ها و شركت‌هاي كشت و صنعت و مؤسسات فعال در حوزه كشاورزي و منابع طبيعي همچون سازمان حفظ نباتات كشور، شهرداري‌ها، وزارت جهاد كشاورزي و ساير سازمان‌ها و شركت‌هاي مرتبط مشغول به كار شود.

سليماني به فعاليت مهندسان گياه‌پزشكي در بخش خصوصي اشاره و تصريح كرد: بخش غيردولتي شامل كلينيك‌هاي خصوصي گياه‌پزشكي و شركت‌هاي توزيع كود و سم و يا تأسيس داروخانه گياه‌پزشكي و ... از مهم‌ترين حوزه‌هاي كار و توليد شغل براي يك گياه‌پزشك است.

۱۳۹۹/۳/۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز 9 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 32 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 35971 تعداد کاربران بر خط 127 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
Powered by DorsaPortal