امام موسي كاظم (ع): از شوخي (بي مورد) بپرهيز ، زيرا كه شوخي نور ايمان تو را ميبرد.
اخبار
دكتر اعتباريان تشريح كرد؛ پيش‌بيني بازار كار MBA در 10 سال آينده ايران/ كمبود متخصص در بحبوحه تراكم مهاجرت فارغ‌التحصيلان
دكتر اعتباريان تشريح كرد؛ پيش‌بيني بازار كار MBA در 10 سال آينده ايران/ كمبود متخصص در بحبوحه تراكم مهاجرت فارغ‌التحصيلان

رئيس دانشكده مديريت دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان گفت: ايران تا 10 سال آينده نيازمند متخصصان MBa خواهد بود، اين پيش‌بيني با توجه به تراكم زياد مهاجرت فارغ‌التحصيلان اين رشته از كشور و نياز شركت‌هاي دولتي و خصوصي صورت گرفته است.

دكتر اكبر اعتباريان در گفتگو با روابط عمومي اظهار كرد: كسب‌وكارهاي كوچك در اغلب كشورهاي پيشرفته از اهميت بسزايي برخوردارند؛ چراكه به سادگي تشكيل شده، قابليت انعطاف زيادي دارند و به راحتي خود را با محيط و شرايط تطبيق مي‌دهند؛ حتي هزينه ايجاد و نگهداري زيادي ندارند و از همه مهم‌تر درآمدزايي خوبي دارند.

وي اضافه كرد: دانش‌آموختگان اين رشته با توجه به آشنايي با بخش‌هاي مختلف يك كسب‌وكار كوچك از جمله مسائل مالي، بازاريابي، زنجيره تأمين، مديريت بنگاه و ... از ظرفيت‌هاي مناسبي براي تأسيس شركت يا در اختيار گرفتن مديريت آن برخوردارند.

رئيس دانشكده مديريت دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) با بيان اينكه در كشور ما نيز چند دانشگاه اقدام به ارائه دروس مرتبط در قالب رشته مديريت كسب‌وكارهاي كوچك كرده‌اند، عنوان كرد: با توجه به تحولات بازار كسب‌وكار و رويكردهاي جديد در اين حوزه، اين رشته از افق مناسبي برخوردار است.

اعتباريان بيان كرد: از ويژگي‌هاي مثبت تحصيل در رشته مديريت MBA اين است كه همه بخش‌ها اعم از خصوصي و دولتي، مدرك MBA را براي مديريت قبول دارند و افرادي كه اين مدرك را به دست آوردند مي‌توانند بازار كار خوبي را براي خود فراهم و بازار را تابع تفكر اقتصادي خود كنند.

وي تأكيد كرد: با توجه به اهميت فراوان مديريت كاربردي در سازمان‌هاي مختلف براي رشد و ارتقا، اين رشته اهميت بسزايي در دنيا پيدا كرده و به نوعي يك شاخص توسعه‌يافتگي محسوب مي‌شود و اگر محبوبيت رشته‌هاي دانشگاهي را در كشورهاي پيشرفته براساس استقبال عمومي رتبه‌بندي كنيم، در نهايت سه رشته محبوب حقوق، پزشكي و MBA كه خواهند بود كه رشته MBA اولويت نخست را به خود اختصاص داده است.

رئيس دانشكده مديريت دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) مطرح كرد: درآمد كساني كه مديريت كسب‌وكار خوانده‌اند در اروپا چهار برابر كساني است كه با همان تحصيلات و سن در موقعيت‌هاي ديگري كار مي‌كنند.

اعتباريان در تشريح محتواي درسي اين رشته گفت: وقتي MBA مي‌خوانيم ياد مي‌گيريم كه چگونه بايد ارتباط برقرار و يك مسئله را حل كنيم با پيچيدگي‌ها و سياست‌ها در داخل يك سازمان آشنا مي‌شويم؛ از اين رو مدير كسب‌وكار هم يك مشاور است و هم يك مدير.

وي تبيين كرد: اگر به بازار كار MBA نگاه كنيم، به اين نكته پي مي‌بريم كه ايران تا 10 سال آينده نيازمند متخصصان اين رشته خواهد بود، اين پيش‌بيني با توجه به تراكم زياد مهاجرت فارغ‌التحصيلان اين رشته از كشور براي كار يا ادامه تحصيل در خارج كشور و نياز شديد سازمان‌هاي بزرگ اقتصادي، شركت‌هاي دولتي و خصوصي كه تعدادشان كم هم نيست، صورت گرفته است.

رئيس دانشكده مديريت دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) تشريح كرد: يك دانش‌آموخته MBA مشاور، مدير، اقتصاددان و يك تحليل‌گر اقتصادي است كه نه‌تنها به‌صورت  مستقل كار مي‌كند؛ بلكه مي‌تواند به صورت سازماني، وضعيت بازار را پيش‌بيني و بهترين شرايط يك كسب‌وكار را رقم بزند.

۱۳۹۹/۳/۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز 9 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 32 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 35971 تعداد کاربران بر خط 296 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
Powered by DorsaPortal